"Za prvé: dívejte se nahoru na hvězdy a ne dolů na nohy. Za druhé: nikdy nepřestaňte pracovat. Práce vám dává smysl a život je bez ní prázdný. Za třetí: pokud budete mít štěstí a najdete lásku, pamatujte, že je tam, a nikdy ji nezahoďte."
-Stephen Hawking

Ježíšek <=> Kouzlo Vánoc??

24. prosince 2015 v 22:26 | Nějaká ufounka |  Všeobecné bláboly
Pokud věříte na Ježíška, nečtěte. Pokud se odhodláte, berte to jen, jako rouhání "bezvěrce!"Na stránce Trololol.cz mě zarazil tento obrázek:Ok, sice je to o Santovi, ale na tom až tak moc nesejde.

Hlavně minulý rok jsem čítala o tom, jak lidé nenávidí Vánoce a jak je zjištění, že Ježíšek neexistuje připravilo o kouzlo Vánoc.
Ok, možná to tak neprožívám, protože na to, že neexistuje Ježíšek jsem si víceméně přišla sama... nějak mi to prostě vyplynulo. Ale rozhodně to pro mě nebylo nijak zdrcující, frustrující a kdovíjakéjinéjící zjištění. Naopak, moje vnímání Vánoc to posunulo do úplně jiné sféry.
Už jsem jen nečekala pasivně na dárky, ale protože jsem věděla "kde že se ty dárky vlastně berou," mohla jsem vyjádřit patřičný vděk obdarováním "nyní-už-ne-tak-všemocného zdroje."

To, že jsou Vánoce dnes již komerční záležitost, je už stokrát omílané téma. Předvánoční stresy nechápu, ale možná je to tím, že nemusím obdarovávat tolik lidí a že mám i přes kopec zájmů více volného času, než většina dospělých.

Muset obdarovat... taky divné, dám někomu dárek a očekávám, že on pro mě má něco také a pokud ne, tak je to barbar co neslaví Vánoce. Ale ruku na srdce, kolik lidí co znáte jsou opravdu křesťané vidící v obdarovávání lidí symboliku? Darovat něco přeci můžu kdykoli a pokud nechci, tak je snad jedno, co je za den v roce.

Hmm, měla bych skončit, protože to tu začíná zavánět hejty na Vánoce a to rozhodně není záměr. Vánoce miluji, jen by to chtělo trochu zpomalit... jsou to přece svátky klidu.

Veselé Vánoce,
Nějaká Ufounka
Mira XII.

PS: Dovedete si představit, jak epická rodinná historka z toho dopisu bude tak za pět let? :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama